wro_01_screens

nagrody i wyróżnienia <<
WRO 01 <<
esej wstępny <<
konkurs <<
wykłady <<
działania sieciowe <<
pokazy specjalne <<
i-club <<
program <<
e-mail <<
strona główna <<
sponsorzy <<
PL << EN <<

WRO 01 NAGRODY I WYRÓŻNIENIA

Jury IX Międzynarodowego Biennale Sztuki Mediów WRO 01 w składzie: Katherine Carl, Erkki Huhtamo, Jarosław Kapuściński, Sally Jane Norman i Alexei Shulgin, postanowiło nagrodzić siedem prac, trzy wyróżnieniami i cztery nagrodami głównymi.

Prezentacje konkursowe ukazały dużą różnorodność artystycznych podejść w pracach wyraźnie przeznaczonych do percepcji w równie różnorodnym kontekście, poczynając od tradycyjnych pokazów wideo przez instalacje, CD-Romy z połączeniami sieciowymi, po dzieła powstałe w obszarze kultury klubowej. Doceniając techniczną sprawność użycia narzędzi medialnych, spodziewamy się ujrzeć realizacje o rosnącej wnikliwości krytycznego spojrzenia.

Dwie pierwsze nagrody, ex aequo, w kolejności alfabetycznej otrzymują:

Oliver Pietsch, Heroes (Niemcy)
Za oryginalną i wielopłaszczyznową interpretację motywów i zachowań we współczesnej kulturze medialnej; za efektywne użycie prostych technik dźwięku i obrazu budujących nowoczesną strukturę dramatyczną.

Anita Sarosi, Dragon (Węgry)
Za wysoce poetyczną ewokację i wirtuozowską integrację dźwięku i obrazu. Ponad wszystko, za wielce precyzyjną impresję na temat smoka.

Drugą nagrodę otrzymuje:

Andreas Gedin, Gemini (Szwecja)
Za artystycznie interesujące sportretowanie ambiwalentnej tożsamości; za oryginalne przetworzenie dzieła literackiego, dzięki pomysłowemu użyciu standartowych narzędzi wideo.

Trzecią nagrodę otrzymuje:

(n:ja) Rewind (Austria)
Za medytacyjną i precyzyjną dekonstrukcję interfejsów współczesnych urządzeń.

Wyróżnienia otrzymują:

Alex Sanjurjo Rubio, Ventilar (Hiszpania)
Za prostotę i klarowność wizji, za kreatywne wykorzystanie estetyki gier.

Dan Geesin and Esther Rots, The Garden (UK/Holandia)
Za użycie prostej techniki montażowej budującej zaskakująco wyrafinowaną intrygę; za dowcipne skomentowanie filmowej struktury narracyjnej.

BIT - Bureau of Inverse Technology, BIT Plane (USA)
Za ironiczny metadyskurs na temat struktur władzy społeczeństwa technologicznego, za subtelnie przewrotną grę (należy podkreślić, że to wideo wyraziście obrazuje szerszy projekt).
^
^

<<      >>

[ WRO 01 EKRANY ] [ aktualności ] [ wydarzenia ] [ archiwum ] [ Fundacja WRO Centrum Sztuki Mediów ] [ email ] [ strona główna ]