wro_01_screens

Działania sieciowe

nagrody i wyróżnienia <<
WRO 01 <<
esej wstępny <<
konkurs <<
wykłady <<
działania sieciowe <<
pokazy specjalne <<
i-club <<
program <<
e-mail <<
strona główna <<
sponsorzy <<
PL << EN <<

ALEKSANDER JANICKI PRZYSTANEK TRAMWAJOWY

Na witrynach gmachu teatru Bagatela w Krakowie umieszczone będą lustra zniekształcające obraz (takie jak w gabinecie śmiechu w wesołym miasteczku). Przygodni widzowie stojący nieopodal, na przystanku tramwajowym, będą mogli się w nich przeglądać. Jednocześnie obserwowani będą przez zestaw kamer przemysłowych ukrytych w lustrach (widok na twarz) oraz umieszczonych nad głowami (obraz lustrzanego odbicia). Obraz z losowo wybranej kamery (lub kilku na raz regulowany przez sekwenser) prezentowany będzie na telebimie znajdującym się na fasadzie teatru. Trzecim poziomem będzie przekaz na żywo w internecie, gdzie na specjalnie przygotowanej stronie www znajdzie się obraz z kamer oraz opis akcji. Prezentacja w czasie rzeczywistym pozwoli na śledzenie akcji z dowolnego miejsca między innymi na ekranie we Wrocławiu w ramach pokazu na WRO 2001.

Widz-uczestnik i jego zdeformowane odbicie, sfera prywatna, spontaniczne zachowanie staną się obiektem publicznej obserwacji.

Aleksander Janicki (Kraków) - grafik fotografik, projektant, scenograf, autor video. Jest twórcą instalacji multimedialnych.

ANNA PŁOTNICKA DZIAŁANIE SIECIOWE

Performance, w którym publiczność poprzez Internet zbiorowo steruje działaniami artystki.

Performer znajduje się w wydzielonej przestrzeni, mając do dyspozycji zestaw prostych przedmiotów codziennego użytku, takich jak zapałki, dzbanek, książka, pisak, itp. Przestrzeń, wraz ze znajdującą się w nim osobą, jest monitorowana przez kamerę, a rejestrowany przez nią obraz jest transmitowany przez Internet w czasie rzeczywistym, stanowiąc jednocześnie jeden z elementów strony WWW, przez którą publiczność kontroluje i wpływa na działania artystki.

Strona WWW zawiera interfejs w postaci zestawu ikon reprezentujących przedmioty i czynności, okno z zestawem ostatnio wybranych poleceń oraz okno transmisji.

Publiczność - korzystając z komputerów z dostępem do Internetu definiuje i przesyła polecenia dla performera, który obserwuje je na monitorze, interpretuje i wykonuje. Jego działania są obserwowane w oknie podglądu na stronie WWW.

Anna Płotnicka ukończyła studia w Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Uprawia performance i instalację, bierze udział w wystawach i manifestacjach sztuki w Polsce, Europie i Stanach.

^
^

<<      >>

[ WRO 01 EKRANY ] [ aktualności ] [ wydarzenia ] [ archiwum ] [ Fundacja WRO Centrum Sztuki Mediów ] [ email ] [ strona główna ]